Studio

Miło nam, że jesteś na stronie naszego studia fotograficznego.

Chętnie coś o sobie opowiemy. Jesteśmy małżeństwem i zajmujemy się fotografowaniem od 19 lat. 

arrow-down Zobacz więcej

Tworzymy fotografie z pasji i wewnętrznej potrzeby. Nie potrafimy wyobrazić sobie nawet tygodnia bez użycia aparatu fotograficznego. Pracujemy dla klientów biznesowych i indywidualnych.

Nasz sprzęt fotograficzny  

Zmysł artystyczny, odpowiednie przygotowanie i doświadczenie w fotografowaniu to jedno, jednak by powstały naprawdę wyjątkowe zdjęcia, potrzebny jest także profesjonalny sprzęt. Bez niego trudno uzyskać taki efekt, jakiego oczekuje klient, a przecież Wasze zadowolenie to coś, na czym nam zależy najbardziej!

Dobry aparat to podstawa

Nieodłącznym atrybutem pracy każdego fotografa jest aparat. W studio posiadamy dwa modele lustrzanek cyfrowych marki Nikon: D4 i D5, które używamy w zależności od rodzaju tworzonej sesji. Wybraliśmy ten sprzęt, gdyż posiada on niezrównane parametry techniczne. Obie lustrzanki mają niezwykle czułe matryce CMOS, co umożliwia nam uchwycenie w kadrze nawet najdrobniejszych detali w różnym natężeniu światła. Także wykonywanie zdjęć obiektów poruszających się nie stanowi problemu, bowiem aparaty zostały wyposażone w tryb autofocus pojedynczy i ciągły, pozwalający na intuicyjne śledzenie przedmiotów/osób. Korzystamy także z obiektywów stałoogniskowych ze światłem 1.4, dzięki któremu możemy stworzyć piękne portrety z rozmytym tłem oraz zrobić sesję również w przypadku niesprzyjających warunków oświetleniowych.

Profesjonalne oświetlenie - bez niego ani rusz!

Kolejnym bardzo ważnym elementem wyposażenia studio fotograficznego są lampy, z ich pomocą uzyskujemy bowiem optymalne naświetlenie do każdej sesji. Odpowiednio dobrany sprzęt pozwala nam wydobyć z modela/ki naturalne piękno, podkreślić teksturę czy przestrzenność przedmiotu, uzyskać bardziej ostry lub rozmyty kadr. W czasie fotografowania w naszym studio lub na planie zdjęciowym znajdującym się wewnątrz pomieszczenia korzystamy z lampy Elinchrom ELC pro HD 500. Jest ona wyposażana w tryb stroboskopowy, sekwencyjny oraz opóźniający, co pozwala na wykonanie kilkunastu ujęć w stałych odstępach czasu. W razie konieczności posiłkujemy się również modyfikującym ostrość i kierunek światła softboxem Elinchrom Litemotiv.

Sprzęt do obróbki graficznej

Po zakończonej sesji przychodzi czas na obróbkę graficzną zdjęć. W tym celu wykorzystujemy specjalne monitory fotograficznie EIZO, dzięki którym możemy zobaczyć rzeczywiste odwzorowanie kolorów oraz kalibratory, pozwalające na korygowanie sposobu wyświetlania na innych sprzętach. Zbyt słaby kontrast, przejaskrawione barwy czy nie do końca udana korekta odcienia skóry - możemy zagwarantować, że tego typy "wypadki przy pracy" się w naszym studio nie przydarzają!

Krzysztof
Rzepnicki

Fotograf, grafik

+48 604 555 252
info@rz-studio.pl

Fotografka RZ-Studio - Magdalena Rzepnicka

Magdalena
Rzepnicka

Fotograf, grafik, wizażystka

+48 664 199 252
magda@rz-studio.pl