Jak to zrobić?

 

Dbając o wizerunek marki oraz tworząc ciekawą, przekonującą ofertę. Jak się pewnie domyślasz, pomogą w tym dobre zdjęcia biznesowe.

 

To szczególnie istotne w kontekście aktualnej sytuacji pandemicznej. Coraz więcej biznesów ucieka do sieci lub intensyfikuje działania prowadzonej w niej do tej pory. Sfera wizualna jest kluczowa w świecie wirtualnym. Tak naprawdę nie ma sprzedaży online bez fotografii.

 

Dobre zdjęcia biznesowe, czyli jakie?

 

To trudne pytanie, ale z gatunku tych, które trzeba zadać. Moglibyśmy powiedzieć, że chodzi o właściwą pozę modela, doświetlenie kadru, makijaż, strój, wybór lokalizacji i tak dalej.

 

To oczywiście prawda, ale jest coś, co w naszym przekonaniu jest dużo ważniejsze. Emocje, autentyczność, właściwa mimika twarzy. Zastanów się — ile razy patrzyłeś na zdjęcie prezesa, czy pracownika firmy i nie czułeś nic. Pozornie fotografia wyglądała świetnie, ale mimo wszystko budziła w Tobie… no właśnie, nie budziła nic. Niezbyt dobry początek relacji firma — klient, prawda?

 

Zadaniem dobrego fotografa, specjalizującego się w sesjach biznesowych jest wydobycie emocji, głębi, która sprawi, że patrząc na zdjęcie, poczujemy zaufanie, sympatię do modela bądź zainteresowanie produktem, miejscem.

 

To trudne, ale warte wysiłku. Właśnie z tego powodu w RZ-STUDIO do każdej sesji biznesowej przygotowujemy się na długo przed jej rozpoczęciem. Musimy poznać firmę, człowieka, produkt, by móc stworzyć zdjęcia, które spełnią swoje zadanie — pomogą w budowie wizerunku, wesprą sprzedaż.

 

Sesja sesji nierówna, czyli wybieraj mądrze

 

Jak widać, zdjęcia biznesowe mogą być pomocne w wielu działaniach związanych z wizerunkiem marki. Warto więc dobrze przemyśleć decyzję o wyborze konkretnego fotografa. Musisz poczuć tę trudną do opisania chemię, wiedzieć, że możesz zaufać osobie po drugiej stronie obiektywu.

 

Mamy nadzieję, że właśnie w takie miejsce, na takich ludzi trafisz. Możesz też odwiedzić nasze studio fotograficzne i przekonać się, jak wygląda sesja biznesowa prowadzona przez prawdziwych pasjonatów. Zapraszamy.

Powrót do listy wpisów