Dobre zdjęcie portretowe to nie tylko dobra kompozycja, ładne tło i ostrość ustawiona w odpowiednim punkcie. Doświadczony portrecista potrafi tak pracować z modelem, aby uzyskać naturalny efekt. Bez zbędnych elementów dekoracyjnych czy scenograficznych. W stworzeniu ciekawego efektu pomoże umiejętnie dobrane światło i perspektywa.  Skupienie uwagi na oczach jest szczególnie ważne, ponieważ przyciągają one uwagę i dodają życia portretowi. A jak się przygotować do takiego zdjęcia? Oto kilka wskazówek, które być może Ci pomogą.

1.  Wybierz odpowiedni strój. Oto moment, w którym twoja szafa zamienia się w prawdziwe pole bitwy. Przeszukaj ją od góry do dołu, przypatrując się każdej rzeczy z podejrzliwością. Dopóki twoje ubranie nie wykrzyczy "Jestem idealne!", nie możesz przestać szukać. Pamiętaj, że twoje ubranie powinno pasować do twojej osobowości - wyraź siebie w sposób, który sprawi, że nawet najbardziej zagubiony fotograf nie będzie mógł oderwać od ciebie oczu.

2. Praktykuj swoje różne miny. Fotograf uwielbia naturalność, prawda? Więc dlaczego nie zaskoczyć go swoją umiejętnością robienia min? Spróbuj wytrzymać zaskakujące pozy przez kilka minut. Naprawdę warto poćwiczyć przed lustrem. Wykorzystaj wizytę u fotografa jako okazję, żeby wyłamać się z rutyny i być otwartym na wszystkie szalone pomysły!

3. Trenuj spontaniczność: Fotografowie uwielbiają uchwycić naturalne i spontaniczne chwile. Dlatego warto wcześniej poćwiczyć pewne akcje, 
które sprawią, że będziesz wyglądać jak najbardziej autentycznie. Odkryj swoje wewnętrzne dziecko i pozwól mu się wyłamać.

4.  Pamiętaj, że celem jest nie tylko uzyskanie świetnego portretu, ale także dobrą zabawę! Bądź odważny, kreatywny i gotów na przygodę. Niech twoje zdjęcie wyrazi całą twoją niepowtarzalność i zabawny charakter. Niech ta wizyta będzie nie tylko okazją do zrobienia fantastycznego portretu, ale także do stworzenia niezapomnianych wspomnień i śmiechu. Baw się świetnie!

 

Powrót do listy wpisów