Przede wszystkim trzeba sobie koniecznie odpowiedzieć na pytanie:

- Jaką funkcję ma pełnić zdjęcie?

Warianty są różne. Czasami zdjęcie ma zachęcić do kontaktu, może też podkreślać profesjonalizm i skrupulatność. Zdarza się również, że sytuacja jest zupełnie odwrotna i zdjęcie ma mówić "jestem profesjonalistą, ale kontakt ze mną jest możliwy tylko przez biuro, a nie bezpośrednio".

Inaczej będziemy pracować z osobą chcącą pokazać serdeczność, a inaczej z osobą stawiająca na odpowiedzialność. Jakie emocje chcesz wzbudzić? Jeśli już wiesz, lecimy dalej :)

 

Pytanie numer dwa:

- Gdzie zdjęcie będzie eksponowane? Jeśli jest to witryna internetowa zapewne istnieje już jej projekt. Dobrze byłoby dostosować zdjęcie do jej layoutu. Proszę ustalić z projektantem czy lepiej będą się prezentowały na niej zdjęcia na jasnym czy ciemnym tle, czy powinny być kolorowe czy czarno-białe. 

Jeśli będą to dokumenty i artykuły warto wiedzieć jaka będzie ich treść, żebyśmy mogli do niej dostosować ekspresję na zdjęciach.

 

- Jak się ubrać na sesję zdjęciową? 

Polecam ubrania, w których czujesz się komfortowo. Powinny one być dostosowane do charakteru zdjęcia. Pamiętaj, że strój formalny podkreśli profesjonalizm, a ubrania bardziej casualowe zmniejszą dystans. Jeśli chcesz podkreślić swój zawód i w pracy nosisz uniform zabierz go na zdjęcia. W naszym studiu istnieje możliwość przebrania się podczas sesji. Dzięki temu możemy przetestować różne warianty i wybrać taki zestaw zdjęć, z którego będziesz najbardziej zadowolony.

 

  • Czy na sesję trzeba zrobić profesjonalny makijaż?

I tak i nie. Przy większej sesji powinien być rzeczywiście wykonany. Po pierwsze pozytywnie wpłynie na Twój wygląd na zdjęciach. Dzięki niemu unikniemy świecenia cery i wzmocnimy naturalne rysy twarzy. Nie do przecenienia jest też fakt, że taki makijaż podnosi pewność siebie. A kiedy nie? Jeśli robimy 1-3 zdjęcia. Wówczas czas jaki trzeba poświęcić na makijaż (ok. 1 godziny) będzie znacznie dłuższy niż czas potrzebny na wyretuszowanie zdjęć. Cyfrowo również możemy zmatowić świecące miejsca na twarzy. Efekty można zobaczyć na bieżąco na ekranie monitora i dostosować do potrzeb.

 

  • Jak długo czeka się na zdjecia?

W RZ-STUDIO klienci otrzymują zdjęcia od razu. Wspólnie wybieramy najlepsze ujęcia analizując ich każdy najdrobniejszy element, a potem poddajemy opracowaniu. Jeśli sesja jest większa, tzn. ok 10 ujęć czas oddania zdjęć może się wydłużyć do dwóch dni.

 

Jestem pewna, że wypracowaliśmy taki sposób pracy z naszymi klientami, żeby ich zadowolenie było jak największe. To jest nasz priorytet. 

Cieszymy się, że tak wielu klientów RZ-STUDIO chciało się podzielić swoimi opiniami w wizytówce Google. Zachęcamy do ich przeczytania i zapraszamy na sesje :)

 
Powrót do listy wpisów