Cóż, być może trochę. Już tłumaczymy — dziś będzie o tym, jak wzbogacić proces rekrutacji, aby bez trudu przyciągnąć do niego świetnych specjalistów.

 

Celowo postanowiliśmy nieco poplątać powyższy wstęp. Dlaczego? Bo właśnie tak poplątany bywa proces rekrutacji w wielu firmach. Pracodawcy wrzucają do sieci ogłoszenie, informują o kilku etapach rekrutacji i w zasadzie to wszystko. Tymczasem dobrych specjalistów wcale nie jest tak wielu na rynku, a to sprawia, że mają komfort wyboru. Z tego powodu warto dać im coś ekstra już na etapie rekrutacji. Pomocne w tym będą profesjonalne zdjęcia biznesowe, które pokażą, jak wygląda firma, zespół, czy choćby park maszynowy.

 

Profesjonalne zdjęcia w ogłoszeniach o pracę

Na ogół, jeśli myślimy o zdjęciach biznesowych, to kojarzymy je z CV. Każdy przecież wie, że osoba szukająca zatrudnienia powinna się dobrze prezentować. Jednak nikt nie bierze pod uwagę drugiej strony medalu, a więc ogłoszeń o pracę i całego procesu rekrutacyjnego. Poniżej znajdziecie 4 powody, dla których pracodawcy powinni zdecydować się na profesjonalne zdjęcia biznesowe i nimi zachęcać potencjalnych pracowników do wzięcia udziału w rekrutacji.

 

  1. Jak Cię widzą, tak Cię piszą, czyli dbaj o swój wizerunek

 

Wizerunek to w dzisiejszych czasach absolutna podstawa. Internet pomaga w jego kreowaniu, ale z drugiej strony jego powszechność sprawia, że łatwo o wpadkę. Dobre zdjęcia biznesowe to gwarancja jej uniknięcia. Promuj swoją działalność, pokazuj ją zawsze w dobrym świetle i w ten sam sposób. To niezwykle pomocne w procesie budowania marki. Ogłoszenie o pracę, czy jakiekolwiek inne informacje związane z procesem rekrutacji powinny być wyposażone w zdjęcia. Budujesz wówczas w głowie kandydatów wrażenie firmy solidnej, znającej się na działaniach marketingowych, dbającej o swój image.

 

  1. Prawdziwe zdjęcia — tak, słabej jakości — nie

 

Czy zdjęcia powinny być naturalne? Oczywiście. Czy powinny przedstawiać życie firmy? Dobrze, jeśli tak jest. Natomiast równie istotna jest jakość fotografii. Prześwietlone, wykonane słabym aparatem zdjęcia to raczej kiepski pomysł. Doświadczony fotograf biznesowy jest w stanie podczas sesji wykonać zdjęcia, które nie tylko będą autentyczne, ale przede wszystkim wysokiej jakości. To połączenie, na którym powinno Ci zależeć. Takie fotografie zachęcą potencjalnych kandydatów do spróbowania swoich sił w procesie rekrutacyjnym.

 

  1. Daj się poznać

 

Obszerne ogłoszenie o pracę, a w nim kilka lub kilkanaście zdjęć to świetny pomysł. Możesz zaprezentować budynek firmy, wnętrza lub — w zależności od branży — park maszynowy. Każde takie zdjęcie to cenne informacje dla osób ubiegających się o pracę w Twojej firmie. Pozwól się poznać, wyciągnij do nich rękę, a na pewno docenią ten gest.

 

  1. Twój zespół to Twój skarb

 

Na koniec zostawiliśmy najważniejsze — ludzi. To oczywiste, że każdy chce pracować w miejscu, gdzie panuje dobra atmosfera. To niezwykle istotny czynnik, który często decyduje o tym, jaką ofertę wybieramy. Wykorzystaj zdjęcia biznesowe do tego, aby pokazać jak wspaniała atmosfera, jak świetni ludzie czekają na kandydata, który przejdzie proces rekrutacji. Pamiętaj też o rozmaitych eventach, zdjęcia ze wspólnego grilla również mogą iść w parze z ogłoszeniem o pracę, wystarczy, że zrobi je profesjonalny fotograf.

 

Wizualna strona Twojego biznesu

Dziś, w dobie internetu, nie da się uciec od materiałów wizualnych. Nawet jeśli nie będziesz chciał ich publikować, ktoś prędzej czy później zrobi np. zdjęcie Twojej firmy i wrzuci je do sieci. Nie masz wówczas nad tym żadnej kontroli. Właśnie dlatego zdecydowanie bezpieczniej jest zacząć od razu działać.

 

Nie pozwól na to, aby kandydat na pracownika musiał szukać informacji o tobie. Daj mu je razem z ogłoszeniem o pracę. Kontroluj to, jak i gdzie przepływają, pokaż, dlaczego warto u Ciebie pracować. Udowodnij, że jesteś najlepszym wyborem. Pomogą Ci w tym profesjonalne zdjęcia biznesowe. Gwarantujemy.

Powrót do listy wpisów