Wyobraź sobie, że w pracy codziennie robisz coś innego.

Fotografujemy ludzi, czasami przedmioty. Niezależnie od tematyki i charakteru zdjęcia jedno pozostaje niezmienne - efekt za każdym razem musi być najlepszy jak to możliwe.

 

Jak to osiągnąć? Po pierwsze rozmawiamy z każdym naszym klientem i staramy się bardzo dobrze zrozumieć jego potrzeby oraz obawy. Czasami nawet on sam nie od razu wie jakiego zdjęcia potrzebuje. 

 

Historia z życia wzięta: "Dzień dobry! Potrzebuję zdjęcie dowodowe, tylko w formie cyfrowej, żeby nadawało się na CV". 

 

Wygląda znajomo?

 

Pójdźmy o krok dalej. Wyobraź sobie stos podań CV na biurku w dziale HR. Sporo z nich będzie miało fajne zdjęcia. Kilka na pewno będzie opatrzonych fotografiami rodem z filmu kryminalnego. Które dokumenty będą miały przewagę? Te z najlepszymi kwalifikacjami? Na pewno? Z wielu rozmów, które przeprowadzaliśmy wysnuliśmy wniosek, że jakość zdjęcia jest bardzo ważna. Dobre zdjęcie świadczy o determinacji kandydata do pracy, o jego zaangażowaniu i dbałości o szczegóły oraz o jego profesjonalizmie. I to jest właśnie nasz cel. Chcemy aby każdy nasz klient otrzymał właśnie takie zdjęcie.

 

Kolejnym aspektem naszej determinacji w osiąganiu jak najlepszych efektów jest sprzęt. Pracujemy tylko na tym profesjonalnym, oryginalnym. Nie wierzymy w zamienniki i nie chcemy obniżać jakości poprzez obniżanie kosztów. Sprawdziliśmy bardzo wiele obiektywów, kilka aparatów i wybraliśmy to, co było niezawodne. Nie chcemy tłumaczyć zdjęć zaszumionych z powodu ograniczeń matrycy artyzmem. Zdjęcie powinno być przejrzyste, czytelne i dobrej jakości. Zawsze! Oczywiście czasami nawet najlepsze matryce potrafią zaszumieć - ale w naszym przypadku tylko w bardzo ciemnych wnętrzach.

 

Na koniec koniecznie musimy też wspomnieć o naszym przyjacielu Photoshopie :) Jest z nami niemal od początku. Poznaliśmy się na tyle blisko, że nie mamy przed sobą tajemnic. I wcale nie chcę przez to powiedzieć, że każde zdjęcie musi być retuszowane. Chcę powiedzieć, że dobrze jest móc dodać kropkę nad i, sprawiając, że każdy klient wychodzi od nas usatysfakcjonowany.

 

Zapraszamy do naszego studia fotograficznego w Poznaniu.

 
Powrót do listy wpisów