Zdjęcia z pierwszej komunii świętej to pamiątka na całe życie. Fotograf na komunię musi dobrze znać przebieg ceremonii kościelnej, żeby uchwycić najważniejsze momenty mszy, ale z drugiej strony pozostać niewidcznym i nie zakłócać jej przebiegu. 

Dzieci w albach wyglądają pięknie, ale trudno je fotografować ze względu na to, że często bardzo duży kontrast pomiędzy białym ubraniem a ciemnym kościołem uniemożliwia wykonanie pięknych zdjęć bez profesjonalnego sprzętu. Dlatego warto przemyśleć zatrudnienie profesjonalnego fotgrafa zamiast narażać wujka/brata/kuzyna - amatora fotograficznego- na stres związany z tym, że z powodu braku sprzętu i doświadczenia nie będzie w stanie oddać Państwu zdjęć o zadowalającej jakości.

W RZ-STUDIO istnieje możliwość zamówienia obsługi uroczystości dla całej grupy dzieci lub jednego dziecka. Do niektórych zdjęć są dodawane okolicznościowe ramki, aby rodzice mogli zdecydować, jaka forma bardziej im odpowiada. Przy fotografowaniu całej grupy istnieje możliwość umówienia się w „Białym tygodniu” na dodatkowe sesje z rodziną, a w przypadku pojedynczego dziecka na reportaż z obiadu i sesję plenerową.